Viirusest mõjutatud suvi vähendas kindlustusjuhtumite hulka

22. september 2020
Möödunud aasta kolme suvekuuga võrreldes tegi Salva Kindlustus sellel suvel miljoni euro võrra vähem kindlustusjuhtumite väljamakseid. Eelmise suve põlengute ja reisikindlustuse juhtumite asemel andsid sellel suvel tooni tormide põhjustatud kahjud.
Viirusest mõjutatud suvi vähendas kindlustusjuhtumite hulka

Kui 2019. aasta suvel tegi Salva väljamakseid üle 2,8 miljoni euro eest, siis sellel suvel kahanes see summa 1,8 miljoni euro peale. Hüvitatud summad langesid kõikides kindlustustoodete kategooriates. Salva Kindlustuse  kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt selgitas, et kõige suurem mõjutatav oli tänu lennupiirangute ja kesiste reisimisvõimaluste tõttu just reisikindlustus.

„Sellel suvel kogusime reisikindlustuses kindlustusmakseid kolm korda väiksemas summas kui tavapärastel suvedel ning loomulikult oli ka kindlustusjuhtumeid tunduvalt vähem,“ märkis Kivirüüt.

Ta lisas, et üldiselt võib öelda, et kui eelmisel suvel tekitasid palju kahjusid erinevad põlengud, siis sellel suvel kergitasid väljamaksete summasid tormid. „Lisaks lahti kistud katustele, aias lennanud esemetele võis täheldada palju kahjusid, mis olid seotud sõidukitele kukkunud okste ja muude esemetega,“ lausus Kivirüüt.

Kuigi sellel suvel erakordselt suurte kahjudega üksikuid kindlustusjuhtumeid ei esinenud, siis ootamatust kohast tekkinud suuremaid kahjujuhtumeid siiski oli. Näiteks toimus juuni lõpus autoõnnetus, kus sõiduauto kaldus  Saku viadukti juures vastassuunavööndisse, sõitis seejärel teepiirdesse ning siis vastu ehitusjärgus oleva silla kandeposte. Kokkupõrke tagajärjel rullus auto üle katuse ja paiskus läbi silla ehituse jaoks paigaldatud metallkonstruktsioonide. Kuna õnnetuse käigus sai kahjustada ka ehitusjärgus olev sild, siis ka see läks kindlustuskulu alla ning hinnanguline õnnetuse kogukahju ulatub kuni 80 000 euroni.

„Sügise saabudes rõhutame taaskord, et kaugel ei ole enam pimedad õhtud, heitlikud ilmad,  märjad lehed teedel ning halb nähtavus. Seega tuleb kindlasti oma käitumist liikluses vastavalt sellele kohandada. Maksimaalne lubatud kiirus liiklusmärgil ei ole kohustus sellise kiirusega sõita. Liigelda tuleks siiski vastavalt oludele, mitte märkidele,“ rõhutas Kivirüüt.

Kokku tegi Salva kolme suvekuuga väljamakseid 1 836 000 eurot, millest liikluskindlustuses 772 000 eurot, kaskokindlustuses 607 000 eurot, reisikindlustuses 50 000 eurot ning kodukindlustuses 193 000 eurot.