Veebruaris hüvitas Salva kahjusid 0,59 miljoni euro ulatuses

16. märts 2012
Salva Kindlustus maksis veebruarikuus kokku ligi 590 000 euro ulatuses kahjusid, millest suurima osa moodustasid liikluskindlustuse hüvitised.

Hüvitiste tase veebruaris võrreldes möödunud aasta teise poolega näitab teist kuud järjest langustrendi. Kahjujuhtumite arv on vähenenud pea kõikides kindlustusliikides, suurem on langus olnud liiklus- ja varakindlustuses,¡ ütles Salva Kindlustuse AS juhatuse liige Algor Orav ning lisas, et kokku on väljamakstud hüvitiste maht vähenenud kolmandiku.

Tänavu veebruaris ulatusid Salva poolt makstud liikluskindlustuse kahjud 270 000 euroni. Kui eelmise aasta veebruaris ulatusid liikluskindlustuskahjude hüvitised juba pea poole miljoni euroni, siis sel aastal mõjutas väljamaksete väiksemat mahtu kergemad ilmastikuolud ning sellest tulenevalt ka vähem õnnetusi ja kahjujuhtumeid liikluses, tõdes Orav prognoosides sama trendi jätkumist ka lähikuudel.

Tänavune lumevaesem ja soojem talv oli ka varakahjude vähenemise põhjuseks. Eelmisel aastal olid varakindlustuse suurte hüvitiste taga just eelkõige lumeraskusest ning rohkest sulaveest tekkinud hoonete kahjustused, lausus Salva Kindlustuse juhatuse liige. Varakindlustuse kahjud moodustasid veebruaris 52 400 eurot.  

Reisikindlustuse väljamaksed jäid veebruaris ligi 82 000 euro tasemele. Üha enam ostetakse kaitset lennufirmade maksejõuetuse ja streigi vastu. Huvi kindlustuskaitse sõlmimise vastu on suurendanud ka aasta alguses pankrotistunud rahvusvahelised reisiettevõtted Spanair ja Malev, sõnas Algor Orav.

Salva Kindlustus kogus veebruaris üle 1,1 miljoni euro kindlustusmakseid, mis jääb möödunud aastaga võrreldes samale tasemele.

Salva Kindlustuse AS on 1993. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev kahjukindlustusselts, mille turuosa on statistikaameti andmetel üle 7%. Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 20 esindust ja müügipunkti üle Eesti. Alates 2011.a augusti algusest on Salva liikluskindlustust võimalik sõlmida ka 15-s regionaalses liiklusregistri büroos.