Vaata palju maksab Salva Kindlustus valurahahüvitist murtud luu või mõne muu vigastuse eest

23. aprill 2019
Kevadised ilmad ja aktiivsemad harrastused on rohkem päevakorda toonud õnnetusjuhtumikindlustuse, mis abistab vigastustega kaasnevate väljaminekute suurenemise ning sissetulekute vähenemise korral, kuid lisaks on iga vigastuse eest ette nähtud ka ühekordne valuraha.

Salva Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Tiina Velli-Vällik selgitas, et õnnetusjuhtumikindlustus pakub kaitset mitmel moel ning Salvas saab õnnetusjuhtumikindlustuse kombineerida kokku  erinevatest hüvitisliikidest. Valurahahüvitis on parim kaitseks ajutise iseloomuga vigastuste puhul nagu kukkumised, jala nikastamised, põrutused jms. Päevarahahüvitis aitab juhtudel, kui vigastus on tõsisem ning on vaja jääda töövõimetuslehele või lapsega hoolduslehele. Lisaks saab valida püsiva puude hüvitise, mis aitab, kui õnnetuse tagajärjel tekkinud vigastus on püsiv ning ka kõige kurvemate juhtumite puhuks surmajuhtumihüvitise.

Aga palju maksab siis näiteks murtud jalg või põrutada saanud suur varvas? Salva kindlustusel on selleks ette nähtud konkreetne tabel, kus on määratud mitu protsenti kokkulepitud valuraha hüvitispiirist mingi vigastuse eest kliendile välja makstakse.

Näiteks, kui klient on sõlminud õnnetusjuhtumikindlustuse hüvitispiiri 10 000 euro peale, siis makstakse Salva Kindlustuses vigastuste puhul valuraha järgnevalt*:

Protsent/ Summa Vigastuse piirkond Vigastus
1% / 100 €            Arsti sekkumist vajavad kergemad vigastused sõltumata keha piirkonnast Liigese nikastus / venitus, põrutus, I astme põletus kuni 10% kehapinnast
5% / 500 €                    Küünarliiges, küünarvars Küünar- või kodarluu murd, küünarliigeste sidemete rebend
7% / 700 €     Hüppeliiges Kannakõõluse rebend
10% / 1000 €      Randmeliiges Nihestus või sidemete vigastus
15% / 1500 €     Põlveliiges Reieluu põnda murd, sääre nihestus 7,5%
25% / 2500 €     Reieluu Hulgimurd

*Detailsema valuraha protsendi määramise tabeli leiab siit.

Salva Kindlustuse AS on 1993. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev kahjukindlustusselts. Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 18 esindust ja müügipunkti üle Eesti ning e-keskkonda salva24.ee. Salva annab tööd kokku 120 inimesele.