Language

Telefon 6 800 500

Süütutest olukordadest tuleb enim noorte vigastusi

Kolmandik kõikidest Salva õnnetusjuhtumikindlustuse juhtumitest toimub alaealistega ning kuigi omajagu on õnnetuste taga sportimine või trenn, siis suurem osa noorte vigastusi tuleneb esmapilgul täiesti süütutest olukordadest.

„Salva statistikat vaadates saab öelda, et ligi pooled noorte õnnetusjuhtumitest on toimunuv n-ö vabal ajal ehk väljaspool kodu. Ülejäänud pool juhtumitest jagunevad laiali peamiselt kooli või lasteaia, sportimise ja siis kõige muu vahel,“ selgitas Salva Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Tiina Velli-Vällik.

„See tähendab seda, et kuigi igati soovitatav on aktiivselt sporti tegevatele noortele õnnetusjuhtumikindlustus sõlmida, näiteks ainuüksi sellel aastal on meil olnud kaks ratsutamisega seotud õnnetusjuhtumit, siis enamus õnnetusi toimub ikkagi täiesti ootamatult ja süütutes kodustes olukordades,“ märkis Velli-Vällik. „Näiteks koeraga mängimisel on libisetud, trepil komistatud, aias hundiratast tehes jalga väänatud ning hiljuti oli isegi juhtum, kui peituse mängu ajal tekkis harjumatust liigutusest vigastus.“

Suvi ja vaheaeg tähendab rohkem aktiivsust

Velli-Vällik selgitas, et paraku tähendabki juba sõna „õnnetus“ ootamatut sündmust ning kõige vastu ei saa ennast alati ette valmistada, kuid samas saab siiski mõningate teguritega arvestada. „Kui noored on niigi aktiivsed, siis suveaeg ja koolivaheaeg tähendab ju, et käiakse veelgi rohkem väljas ning võimalus ennast vigastada on suurem,“ märkis Velli-Vällik.

Kuna suurem osa noorte õnnetusjuhtumitest on seotud mingil moel aktiivsema tegevusega, siis väljendub see enamasti ka vigastuste iseloomus: luumurrud, põrutused, hüppeliigeste rebendid ja välja väänamised. Need on vigastused, mille ravi võib võtta kauem ning võib vajada abivahendeid.

Sellel põhjusel lisas Salva hiljuti oma õnnetusjuhtumikindlustusele ka ravikulude katte, mis katab õnnetusjuhtumi tagajärjel kehavigastuse raviga seonduvalt tekkinud otsesed kulutused tervishoiuteenusele, mida Eesti Haigekassa ei hüvita. See tähendab siis näiteks meditsiiniliste abivahendite soetamist või üürimist (kargud, ratastool jmt), raviarsti poolt määratud füsioteraapiat või retseptiravimite kulu.

Õnnetus lapsega mõjutab tervet perekonda

„Noorte puhul on kindlasti ühes suuremaks vigastuste põhjustajaks erinevad pallimängud, mida trennides või koolides mängitakse, kuid samas jätkavad aktiivsed noored suvel väljas samuti palliga mängimist ning tegelikult selliste õnnetuste osakaal oluliselt ei vähene ka kooli- ja trennivälisel ajal,“ lisas Salva õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht.

Pallimängude puhul on aga tihti traumad seotud jalgadega, mis tähendab, et laste liikumine on mõnda aega piiratud. See aga tähendabki, et tarvis oleks abistavaid liikumisvahendeid või mõnikord peavad vanemad laste hoolitsemiseks töölt eemale jääma. Siin aitab samuti õnnetusjuhtumikindlustus, mis tagab, et vigastada saanud lapsega töölt eemale jäämise tõttu ei tekiks auku pere eelarvesse.

Traumade puhul maksab Salva valuraha hüvitist, aga kui õnnetuse tagajärjel tekib püsiv vigastus või tervisehäire, siis lisandub veel püsiva puude hüvitis. Kui laps satub õnnetuse tagajärjel haiglasse, hüvitab ravikulud küll haigekassa, kuid paranemiseks vaja mineva tasulise arstiabi või taastusravikulud katab taaskord õnnetusjuhtumikindlustus.

Teadmised proovile

Mida täpselt Salva uuenenud õnnetusjuhtumikindlustus katab saab lihtsalt uurida ja ka kohe võimalikku hinda välja kalkuleerida salva24.ee lehelt. Lisaks on veel võimalus kõigil külastada Salva Facebook’i lehte, kus veel on käimas auhinnamäng, mille võitja saab oma lapsele aastase õnnetusjuhtumikindlustuse.