Süüdatud jäätmejaama kahjud ulatuvad 200 000 euroni

17. november 2020
Septembris sai häirekeskus teate tulekahjust Pärnumaal Seljametsa külas, kus põles lahtise leegiga jäätmejaama angaar ja jäätmed. Süütamisest alguse saanud põleng tõi rahalise kahju üle 200 000 euro ulatuses.
Jäätmejaama angaar ja jäätmed

Praeguseks on politsei algatanud juhtumi osas kriminaalmenetluse ning kinni on peetud  kahtlustatav, keda kahtlustatakse ka ühes teises süütamise juhtumis. Lahtise leegiga põlenud jäätmejaama angaar mõõtmetega 100x60 meetrit hävines täielikult ning samuti hävinesid hoones olnud tootmisseadmed.

Lisaks süttisid angaari ümbruses olnud kokku pressitud jäätmed ning põlengu käigus levis suures koguses mürgiseid põlemisgaase. Kohalikel elanikel soovitati sulgeda aknad-uksed ning välja lülitada ventilatsioon.

Salva Kindlustuse varakahjude osakonna juhataja Karen Soosalu selgitas, et nüüdseks on välja selgitatud kahju suurus, mis ulatub ligi 200 000 euroni. „Uue angaari püstitamiseks kulub ligi 150 000 eurot ning üksnes uute seadmete muretsemiseks 50 000 eurot. Eks oma osa kahju suuruses mängis ka asjaolu, et angaar süttis uuesti põlema veel järgmisel päeval,“ märkis Soosalu.

„Reaalsuses on kahjud muidugi veelgi suuremad, sest hävines ka ju palju materjali, töö on katkenud ja häiritud pikaks ajaks. Kuna põlengu käigus paisati õhku suur kogus mürgiseid jäätmepõlemisgaase, siis on ka kahju keskkonnale selge,“ lausus Soosalu.

Ettevõtete varakindlustuse alt on Salva hüvitanud ainuüksi sellel aastal kahjusid 580 000 euro eest.