Language

Telefon 6 800 500

September tõi hulgaliselt loomadele otsasõite

Salva Kindlustuse septembri statistikast ilmneb, et sügise saabudes on taas tõusma hakanud loomadele otsasõidud, mille kahjud ulatuvad tihti tuhandete eurodeni.

“Septembris hüvitas Salva kaskokindluse alt päris mitu tavatult suurt liiklusõnnetuse kahju. Nende seas ka üks veokiga juhtunud avarii, kus kahju ulatus üle 50 000 euro,” selgitas Salva Kindlustuse sõidukikindlustuse osakonna juhataja Pille Plees. “Märkimisväärne on aga loomadele otsasõitmiste kahjude suurus. Sügise saabudes juhtub ikka õnnetusi metsloomadega rohkem, kuid üha kõrgemale kerkivad nende kahjustuste likvideerimisele kuluvad summad.”

Mitme juhtumi puhul hüvitas Salva oma kaskoklientidele kahjusid, mis ulatusid 4000 euro juurde ning ligi 2000-eurosed kahjud on juba täiesti tavalised loomadele otsasõitmiste puhul. “Maanteel võib ka väikesele loomale otsasõit põhjustada märkimisväärseid kahjusid, sest kiirused on suured ning ka sõidukid ise muutuvad järjest kallimaks,” selgitas Plees ning lisas, et erandlikud pole ka juhtumid, kus metslooma tõttu sõidetakse teelt välja või põrgatakse kokku mõne teise sõidukiga. “Salva klientide kasuks räägib siin vähemalt see, et meie kaskol pole loomale otsasõidu puhul omavastutust.”

Septembris hüvitas Salva lisaks veel ka mõned suuremad tormi ning põlengu tekitatud kahjud. Suurimaid purustusi tekitas augusti lõpus Kärevetelt üle käinud torm, mis tekitas sealsetele hoonetele palju kahju ning mida Salva hüvitas ligi 30 000 euro ulatuses. Pärnumaal põlenud elamu kahjudena maksis Salva välja 10 000 eurot. Tavapäraselt on kasvamas koduse väikeelektroonika kahjujuhtumite arv.

Kokku maksis Salva septembris oma klientidele välja üle 940 000 eurot hüvitisi, millest liikluskindlustuse makseid hüvitas Salva üle 300 000 euro ning kaskokindlustuses 315 000 eurot.

Kogu käesoleva aasta jooksul on Salva hüvitanud kahjusid üle 8,3 miljoni euro eest. Salva kogus septembris üle 1,8 miljoni euro kindlustusmakseid.

Salva Kindlustuse AS on 1993. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev kahjukindlustusselts. Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 18 esindust ja müügipunkti üle Eesti ning e-keskkonda salva24.ee. Salva annab tööd kokku 120 inimesele.