Salva tõi reisikindlustuses turule 1 000 000 euro suuruse tervisekindlustuse katte

09. veebruar 2020
Salva Kindlustus tõi esimesena Eestis tegutsevatest kindlustusseltsidest pakkuma tervisekindlustuse kindlustuskaitset 1 000 000 eurot, et tagada piisav kindlustuskaitse ka kõige raskemate juhtumite puhul ning seda eriti ülikallite ravikuludega maades nagu USA või Kanada.
Reisikindlustuse tervisekindlustuse kate 1 000 000 eurot

„Eesti juhtiva reisikindlustusandjana ja pikkade kogemuste põhjal oleme seisukohal, et meditsiiniabi kindlustuskaitse on reisikindlustuse toote kõige olulisem komponent ja selle puhul ei tohi tekkida olukorda, kus kindlustussummast võib haiguse või õnnetuse korral puudu tulla,“ põhjendas Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt kindlustussumma tõstmist.

„Meil on paraku olnud selliseid juhtumeid, kus kliendi poolt valitud kindlustussumma ei olnud piisav ning ravi tuli seetõttu paraku lõpetada.“

Kivirüüt selgitas, et reisikindlustus koosneb kolmest peamisest osast – meditsiiniabi kindlustus, reisitõrke kindlustus ja pagasikindlustus. Nii reisitõrkekindlustus, kui pagasikindlustus on kindlustuskaitsed, mille puudumise korral suudab inimene oma eluga edasi minna, kuigi kannatab materiaalset kahju. „Meditsiiniabi on aga hädavajalik ning neid juhtumeid ning abile kuluvaid summasid ei saa kuidagi ette ennustada. Raviarvete suurus sõltub paljudest asjaoludest; diagnoosist, riigist, kus juhtum toimub, kindlustatu tervislikust seisundist jne.“ 

„Asjaolu, millega aga võiks ette arvestada on see, et kui on planeeritud reis Põhja-Ameerikasse, siis tuleks kindlasti võtta kõrgema summaga kindlustuskaitse, sest USA-s ja Kanadas on ravikulud erakordselt kõrged ka väiksemate hädade puhul,“ märkis Kivirüüt. „Oluline on lisada, et USA-s sõltub ka ravi kvaliteet kindlustuse olemasolust.“

Salval on olnud näiteks juhtum, kus kindlustatu viibimine USA-s intensiivravi osakonnas kolm päeva läks maksma 35 000 dollarit. Sellel lisandusid siis veel ka kogu ülejäänud ravikulud.

„Teiste kindlustusseltside poolt maailmas on teada ka juhtumid, kus ravikulud on ulatunud üle 600 000 euro. Meil õnneks veel nii hullult läinud ei ole, seni on Salva Kindlustuse poolt hüvitatud suurimad ravikulud küündinud üle 100 000 euro. Näiteks juhtumi puhul, mis oli seotud insuldist põhjustatud ajuoperatsiooniga Austraalias, samuti tõi suuri kulusid  ajutraumaga raske õnnetus Aasias. 

Salva pakutava miljoni euro suuruse tervisekindlustuse kattega ei tohiks kuskil maailmas hätta jääda,“ märkis Kivirüüt ning lisas, et alanud turismimessi Tourest raames leiab Salva reisikindlustuse soetamiseks mitmeid soodsaid pakkumisi, millega saab mugavamalt tutvuda ka äsja uuenenud Salva kodulehel.