Salva aitab Rakvere elanikke juba 24 aastat

24. märts 2022
Salva Kindlustuse kontor avati Rakveres 1998. aasta märtsis ning kõik meie esinduse töötajad on väga pikaajalise staažiga, mõni teenindab kliente lausa algusest peale: teame väga hästi Rakvere inimeste vajadusi ja oskame pakkuda just neile sobivaid lahendusi, kirjutab Virumaa regiooni juht Tarmo Tiits.
Salva kindlustus

„Salva Rakvere esindus on aastate vältel asunud kolmes eri paigas, aga viimased kuus aastat oleme tegutsenud klientidele harjumuspäraseks muutunud kohas aadressil Turu plats 7. Kohalikud elanikud hindavad kõrgelt, et Salval on esindus Rakveres olemas ning saab vajadusel kindlustusasju kohapeal ajada,“ ütleb Tarmo Tiits.

Enamus kindlustusseltse on oma esindused Rakveres sulgenud ja suhtlemine toimub telefoni või arvuti teel. „Teinekord muudab see asjaajamise väga keeruliseks, eriti, kui telefonis kuuldub vastus, et kõik liinid on hetkel hõivatud. Rakvere inimesed tahavad aga suhelda oma kindlustuskonsultandiga oma kodulinnas ja ka kahju korral ei soovi nad sõita kaugemale või suhelda anonüümse häälega telefonis. Meie oleme oma klientidele lähedal ja alati olemas – ja seda juba 24 aastat. Iga klient on meile eriline ning klientide usaldus on meie suurim väärtus,“ lisab Tiits.

Rakvere elanikud on usinad vara- ja kodukindlustajad

Inimeste kindlustusvajadused seonduvad tema kodu, sõiduki ja perega. Salva Rakvere esindus pakub kõiki enamlevinuid kindlustustooteid, millest kõige populaarsemad on kasko-, liiklus- ja varakindlustus. Eraisikud on eelkõige huvitatud just kodu ja auto kindlustamisest.

Kodu kindlustamisel ja eelkõige just korterite puhul, pakume kliendile alati ka kodu vastutuskindlustust. Juhul, kui inimese korter asub esimesest korrusest kõrgemal, kaasneb sellega alati risk, et veeõnnetuse tõttu „uputatakse“ ära alumine naaber. Sellised kahjud võivad teinekord ulatuda kümnetesse tuhandetesse, mille hüvitamine oma taskust võib osutuda väga keeruliseks. Siis tulebki appi kodu vastutuskindlustus.

„Väga palju küsitakse ka korterelamute kindlustust kuna Rakvere on väga eesrindlik linn suurte kortermajade renoveerimisel, millega kaasneb ka vajadus hoonete kindlustamiseks,“ selgitab Tiits.

Lisaks tuleb alati kasuks õnnetusjuhtumikindlustus, mis kaitseb inimest ja tema lähedasi ootamatute õnnetuste tagajärjel tekkivate sissetulekute vähenemise eest või siis läbi valuraha silub mõru meelt, kui murtud käe või jalaga tuleb mõnda aega töölt eemal viibida.

Millele pöörata tähelepanu kindlustuslepingu sõlmimisel?

Tänapäeva kindlustustooted on üsna laia kaitsega, nii et ka praktiliselt kinnisilmi kindlustades on kindlustusest mingil määral alati kasu. Altminekuks võib aga nimetada olukorda, kus kindlustusleping ei vasta inimese ootustele ja pahatihti selgub see alles siis kui midagi on juba juhtunud.  

Kui kindlustuslepingu sõlmimisel teha kindlustuskonsultandiga avatud koostööd ja võtta aeg oma vajaduste selgitamiseks, potentsiaalse riski arvutamiseks ja ka kindlustuslepingu läbilugemiseks, siis altminekuid ei tohiks juhtuda. Alati tuleb aru saada, et kindlustus ei kata kunagi kõike, mis juhtuda võib – see, mida kindlustus hüvitab ja ka see, mida ei hüvita, on kindlustuslepingus kirjas ja see tulebki lepingu sõlmimisel kindlasti selgeks teha.

Kui esimesel korral on kodutöö korralikult tehtud, siis järgmine kord, lepingu pikendamisel, on protsess juba palju lihtsam. Lepingu ja kindlustustingimuste lugemisele kulutatud aeg on seda väärt, et ära hoida arusaamatusi kahjujuhtumi käsitlemise protsessis.

Suur viga mida kindlustuse valikul tihti tehakse on see, et vaadatakse ainult palju kindlustus maksab ja otsustatakse selle alusel. Erinevates kindlustuslepingutes võib kindlustuskaitse ulatus olla väga erinev ja just seetõttu on väga tähtis, et klient saab aru, mida ta ostab, ning teeb oma valiku tegelikele vajadustele vastavalt.

Siit jõuame järgmise olulise teemani- kuidas ma saan teada, mis mu vajadused on? Selleks ongi kindlustusseltsidel kindlustuskonsultandid, kes kliente võimalike valikute ja vajaduste väljaselgitamise juures aitavad. Salva Rakvere esinduse töötajatel on väga pikaajaline kindlustamise kogemus, mistõttu oskame oma kliente väga professionaalselt nõustada ja välja selgitada just iga kliendi vajadused.

Kokkuvõttes võib öelda, et parim kindlustusfirma ongi see, kes pakub kliendi vajadustele vastavat lepingut – vahet pole kas see on mõnikümmend eurot aastas odavam või kallim. Kindlasti tasub eelistada ettevõtet, kes on sinu kodukohas olemas nii nõustamise kui ka kahjude lahendamise teenustega.

Teadlikkus on tublisti kasvanud

Iga inimene soovib, et tal oleks oma isikliku vara üle hea kontroll ja kindlustunne. Kõige tähtsam ongi aru saada oma kindlustusvajadusest ning kelle jaoks sa kindlustad. Veel 10 aastat tagasi tulid paljud kliendid küsimusega, et „Pank nõuab kindlustust – tehke mulle midagi“. Kindlustati minimaalses ulatuses ja ainult panga pärast. Tihti olid aga inimese enda kindlustusvajadused panga omadest erinevad. Tänapäeval tuleb seda palju harvemini ette ja inimeste teadlikkus on oluliselt arenenud.

Ka koroonaviiruse pandeemia ning mitme aasta vältel raskendatud ja piiratud reisimisvõimalused tegid omad korrektiivid. Ilma kindlustuseta reisimine on muutunud täiesti mõeldamatuks: kliendid on läinud reisikindlustuse ostmisel väga tähelepanelikuks ja nüüdseks juba väga hästi teavad, mida üks korralik reisikindlustus sisaldama peaks. Samuti tutvutakse põhjalikult reisikindlustuse tingimustega, et omale enne reisi kõik korralikult selgeks teha.

Kui näiteks enne pandeemiat reisikindlustuse ostmisel valiti tavaliselt maksimaalseks tervisekindlustuse katteks 100 000 eurot, siis nüüd soovivad kliendid katet 1 000 000 € ulatuses. Ainsana Eestis tegutsevatest kindlustusseltsidest pakub Salva Kindlustus sellist kõrget tervisekindlustuse kaitset, millega ei tohiks kuskil maailmas hätta jääda. Selline kindlustusvalik on alati parim, kui reis toimub väljaspool Euroopat.

Covidiga seotud ravikulude katmisega alustas Salva Kindlustus samuti konkurentidest esimesena – juba 2020. aasta suvel. 2021 aasta algusest hakkasime pakkuma ka Covidist tulenevat reisitõrke katet. Mõlemad Covidiga seotud kindlustuskaitsed on klientide seas väga populaarsed, kuna reisida ju soovitakse endiselt ja samas mahus nagu enne pandeemiat.

Vähesemal määral on Covidi mõju tunda ka muudes kindlustusliikides. Näiteks on kahjud suurenenud seoses sellega, et inimesed kasutavad oma kodusid intensiivsemalt kaugtöö ja kaugõppe jaoks. Kui kodus veetakse kaks korda rohkem aega, siis juhtub vastavalt rohkem ka erinevaid õnnetusi nii iseenda kui oma varaga.

Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 16 esindust ja müügipunkti üle Eesti ning kaasaegset e-poodi. Salva portfelli kuuluvad kõik enamlevinud kahjukindlustustooted, millest peamised on vabatahtlik sõidukikindlustus, liikluskindlustus, reisikindlustus, õnnetusjuhtumikindlustus, varakindlustus ning vastutuskindlustus.