Oktoobrikuu torm lennutas katuseid, kasvuhooneid ja lõhkus väravaid

27. oktoober 2021
Salva Kindlustuse kliendid on nüüdseks teada andnud üle paarikümne 22. oktoobril möllanud tormi kahjust. Peamiselt kiskus tugev tuul lahti katusekatteid, kuid mitmel juhul langetasid tuuleiilid puid, purustasid värvaid ning lennutasid naabrite juurde ka aiamaia.
Oktoobrikuu torm lennutas katuseid, kasvuhooneid ja lõhkus väravaid

„Eks nüüd tuleb täpsemad kahjunumbrid välja arvutada, kuid esmasel hinnangul jääb keskmine kahjusumma paari tuhande euro juurde. Suurim kahju ulatub kindlasti üle 10 000 euro, kus tuul kiskus lahti kortermaja katuse,“ märkis Salva Kindlustuse varakahjude osakonna juhataja Karen Soosalu. „Lõhutud katuse tagajärjel võivad kahjud tihti üpriski suureks osutuda ja sageli alles tagantjärele, kuna sellega võib kaasneda ka muid kahjusid – vihmavesi pääseb hoone konstruktsioonidesse, korteritesse, katus lõhub muid hooneid jne.“ 

Nii juhtus seekord näiteks Tallinnas, kus tuul rebis lahti korterelamu fassaadi, mistõttu kukkus alla ka vihmaveerenn ja seda otse all parkinud auto peale.

Salva klientidel tuli seekordse tormiga ette kõikvõimalikke kahjusid – kukkusid puud majade ja aedade peale, lendasid batuudid, kiiged ja kasvuhooned, rebiti lahti katusekatteid jne. Seni on Salvale tulnud 25 kahjuteadet, kuid oodata on veel. „On tavapärane, et osad kahjud selguvad alles hiljem. Siis kui inimesed jõuavad suvekodudesse kahjusid hindama. Soovitame peale suuremaid tormi käia ikka oma valdusi vaatamas või paluda seda teha naabritel,“ märkis Soosalu. 

Soosalu sõnul on viimaste aastate tormikahjude hulka tekkinud üks uus kahjuliik, mis tõstab keskmist kahjude summat – päikesepaneelid. „Tundub, et see on saamas nüüd üha tavalisemaks.  Päikesepaneelid on järjest rohkematel hoonetel,“ märkis Soosalu. 

Vähemalt neli Salva klienti andsid teada, et nädalavahetuse torm kahjustas nende kasvuhooneid. Kahel juhul kiskus torm kasvuhoone lausa maast lahti ning lennutas seda mööda aeda ringi. Kosel avastas üks omanik oma aiamaja peale tormi hoopis naabri aiast. 

„Nädalavahetuse torm näitas ka seda, et paljudel juhtudel on tormituultele vägagi vastuvõtlikud värvad ja ka aiad. Just sellised, mis liiguvad mootoriga. Ühel juhul oli väravale paigaldatud ka spetsiaalne tuulelukk, millest siiski lõpuks kasu polnud,“ lausus Soosalu.