Language

Telefon 6 800 500

Narkojoobes juhi põhjustatud nelikavarii kahjud ulatuvad 70 000 euroni

Salva Kindlustus maksis veebruaris välja tavapärasest rohkem hüvitisi libeda tõttu toimunud õnnetusjuhtumite ning haiguste tagajärjel ära jäänud või ootamatult lõppenud reiside eest. Suurima kahju tekitas aga Tartu maanteel suure avarii põhjustanud narkojoobes juht.

Veebruari keskel kaldus Tallinn – Tartu – Võru – Luhamaa maantee 83. kilomeetril narkojoobes mehe poolt juhitud BMW vastassuunavööndisse ning põrkas kokku kolme teise autoga. Õnnetuses sai vigastada kokku neli inimest ning kõik avariis osalenud sõidukid said tugevaid kahjustusi. Üks auto läks ka täiesti mahakandmisele. Kuigi avarii kogukahjud pole veel täielikult selged, siis praeguseks on Salva Kindlustus hüvitanud kahjusummasid kokku ligi 70 000 euro ulatuses, mis hõlmavad nii vara- kui isikukahjusid.

Muude kindlustusjuhtumite osas teatati Salva Kindlustusele veebruaris tavapärasest tunduvalt rohkematest õnnetusjuhtumitest, mis olid põhjustatud libedusest. „Jäätunud teede tõttu oli keskmisest enam juhtumeid, kus inimesed olid lihtsalt kukkumise tagajärjel saanud erinevaid traumasid, aga mitmel puhul oli õnnetus juhtunud ka jäärajal uisutades või lihtsalt teed lumest puhastades,“ selgitas Salva Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Evelin Loitmaa. Lisaks tavalistele kukkumistele oli veebruaris ka mitu õnnetust, kus libeda tõttu oli sõiduk teelt välja sõitnud või lihtsalt kurvis vastu äärekivi vajunud.

Veebruaris vajasid Salva Kindlustuse kliendid keskmisest rohkem ka reisikindlustuse abi, kuna ägedate haigusjuhtumite tõttu tuli paljudel oma reis ära jätta. Ühe juhtumi puhul ulatus hüvitatav summa lausa ligi 4600 euroni. Samuti abistas Salva ühte oma klienti, keda tabas reisil olles infarkt ning vajas meditsiiniabi ligi 8500 euro ulatuses.

Kokku hüvitas Salva veebruaris reisikindlustuse kahjusid 66 000 euro eest. Liikluskindlustuses hüvitati ligi 370 000 eurot ning kaskokindlustuses üle 285 00 euro. Kokku maksis Salva veebruaris oma klientidele välja üle 940 000 eurot hüvitisi ning kogus kindlustusmakseid üle 1,7 miljoni euro. Käesoleva aasta jooksul on Salva hüvitanud kokku kahjusid üle 1,8 miljoni euro eest.

Salva Kindlustuse AS on 1993. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev kahjukindlustusselts. Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 18 esindust ja müügipunkti üle Eesti ning e-keskkonda salva24.ee. Salva annab tööd kokku 120 inimesele.