Märtsis maksis Salva klientidele 0,83 miljonit eurot hüvitisi

17. aprill 2012
Salva Kindlustus maksis märtsis üle 825 000 euro kahjuhüvitisi, enim on suurenenud väljamaksed reisi- ja varakindlustuses.

Märtsis vähenesid Salva Kindlustuse poolt välja makstud liiklus- ja kaskokindlustuse hüvitised, kuid samas kasvasid hüppeliselt reisi- ja varakindlustuse kahjud. Kokku maksis Salva märtsis klientidele 825 450 eurot, millest reisikindlustuse kahjud moodustasid 120 300 ning varakahjud 164 100 eurot, ülejäänu moodustasid liiklus- ja kaskokindlustuse kahjud.

Salva Kindlustuse AS juhatuse liikme Algor Orava sõnul suurenesid märtsis reisikindlustuse väljamaksed võrreldes möödunud aastaga viiendiku võrra. Tavapäraselt suureneb märtsis reisikindlustuse müük just aktiivsema puhkuseperioodi tõttu, mis on seotud varakevadiste päikese- ja suusareiside ning koolivaheajaga, ütles Salva Kindlustuse AS juhatuse liige Algor Orav. Sellest tulenes kahjude kasv märtsis, mille suures osas tingis reisitõrke juhtumite sagenemine. Nii näiteks jäid mitmed reisid ära pereliikmete haigestumise tõttu.

Märtsis kasvasid hüppeliselt ka varakindlustuse väljamaksed ulatudes 164 100 euroni. Ühelt poolt on varakahju suurenemine tingitud ehitusmaterjalide ja remonditööde kallinemisest. Teisalt on väljamakseid paisutanud viimasel ajal sagenenud veekahjud ja tuleõnnetused, lisas Salva Kindlustuse juhatuse liige. Varakindlustuses annab üha rohkem tooni ka korterelamute kindlustamine. Ühistud on hakanud kindlustusvõimaluste vastu elavamat huvi tundma ja aktiivsemalt kindlustama.

Sarnaselt aasta esimestele kuudele vähenesid märtsis Salva poolt välja makstud liiklus- ja kaskokindlustuse hüvitised. Võrreldes möödunud aasta märtsiga vähenesid liikluskindlustuse kahjud pea 45%, mis Algor Orava sõnul tuleneb peamiselt eelmise aasta kõrgest kahjude tasemest. Liikluskindlustuse kahjud ulatusid märtsis 316 000 euroni, kaskokindlustuses oli see 220 000 eurot.

Salva Kindlustus kogus veebruaris üle 1,4 miljoni euro kindlustusmakseid, mida on möödunud aasta märtsiga võrreldes veidi enam.

Salva Kindlustuse AS on 1993. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev kahjukindlustusselts, mille turuosa on statistikaameti andmetel üle 7%. Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 20 esindust ja müügipunkti üle Eesti. Alates 2011.a augusti algusest on Salva liikluskindlustust võimalik sõlmida ka 15-s regionaalses liiklusregistri büroos.