Libedus ja lumi tõstsid õnnetusjuhtumite arvu

01. veebruar 2019
Püsiv lumekate ning libedad teeolud on tuntavalt suurendanud Salva kindlustusele laekuvate õnnetusjuhtumite hulka, mis jagunevad laias laastus kaheks – õnnetused sportimisel ja kelgumäel ning halvasti lõppenud libastumised.

„Kuigi võiks arvata, et külmemate ilmade tõttu inimesed nii palju välja ei kipu ja pole nii aktiivsed, siis annavad tegelikult karged talveilmad ja rohke lumi alati kindlustusfirmadele tihedamalt tööd,“ selgitas Salva Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Tiina Velli-Vällik.

Jaanuari jooksul Salvale laekunud õnnetusjuhtumi teadetest on pooled otseselt seotud lume ja libedusega. Keskmine kahjusumma jääb mõnesaja euro kanti, kuid on ka ligi tuhande euroni ulatuva võivaid juhtumeid ning õnnetusjuhtumeid tuleb ette nii vanemate, keskealiste ning ka päris noortega. Vigastused suusarajal on sagedasemad pigem keskealistel.

„Praegu näiteks on inimesed saanud nautida lumist ilma suusaradadel ja kelgumägedel, mis on tõstnud kohe õnnetusjuhtumikindlustuste arvu,“ selgitas Tiina Velli-Vällik. „Nüüd on küll lund natuke rohkem, aga varem tekitas palju traumasid ka lumekihi all peitunud jää. On esinenud mitmeid põrutuse juhtumeid, liigeste nihestamisi ja ka luumurde.“

Vällik selgitas, et libedaga kukkumised ja põrutused on igal aastal tavapärased, aga tükk aega ennast oodata lasknud lumi on tõstnud just lastega toimunud õnnetusjuhtumite arvu ning traumasid suusa- ja kelguradadelt. “Üldjuhul on talveperioodil sagedasemad erinevate siseruumide spordialadega seotud traumad, mis on saadud näiteks pallimängude ja rühmatreeningute käigus,” märkis Vällik ning lisas, et libedustraumade kõrghetk on tõenäoliselt veel alles tulemas ning seda on sõltuvalt ilmast oodata pigem märtsis.

Õnnetusjuhtumikindlustus on abiks ravikulude katmisel ning aitab säilitada sissetuleku ka töövõimetuslehel olles. Kui aga õnnetusjuhtumikindlustus puudub, siis tasub teada, et libedal teel, trepil vms, kukkudes on võimalik tekkinud kahju sisse nõuda ka antud koha ohutuse eest vastutavalt kinnistu omanikult, kui omanik pole piisavalt hoolas olnud. Tekkinud tervisekahjustuse kohta tuleks alati küsida ka tõend perearstilt või traumapunktist.

Salva Kindlustuse AS on 1993. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev kahjukindlustusselts. Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 18 esindust ja müügipunkti üle Eesti ning e-keskkonda salva24.ee. Salva annab tööd kokku 120 inimesele.