Kombaini põleng läks maksma üle 356 000 euro

18. detsember 2017
Novembris hüvitas Salva Kindlustus oma klientidele tavapärasest rohkem põlengute ning liikluses toimunud õnnetuste tõttu toimunud kahjusid. Suurimaks ühekordseks väljamakseks kujunes ligi 356 000 eurot Anija vallas maha põlenud kombaini eest.

Salva Kindlustuse varakindlustuse osakonna juhataja Alver Kivirüüt märkis, et praktiliselt uhiuue kombaini süttimist ei tule just tihti ette ning kindlasti on tegemist erakordse juhtumiga ka Salva Kindlustuse 25 tegutsemisaasta jooksul, kui ühe sõiduki eest korraga nii suur summa hüvitatakse. Novembris oli aga liiklusvahenditega lisaks veel suuremaid ühekordseid kindlustusjuhtumeid. Näiteks ulatusid ühe veoki teelt väljasõitmise kahjud 60 000 euroni. Kokku kompenseeris Salva novembris liikluskindlustuse kahjusid üle 446 000 euro eest ning kaskokindlustuse kahjusid üle 280 000 euro.

Esimesed külmemad ilmad tõi paraku kaasa ka tavapärasest rohkem hoonete põlenguid, mille keskmine kahjusumma kerkib tule-, suitsu- ja veekahjude tõttu üldjuhul alati küllaltki suureks. Kodukindlustuse puhul tekitavad keskmisest suuremaid remondikulusid ka erinevad veeõnnetused. Kokku hüvitas Salva novembris eraisikute varakahjusid üle 128 000 euro eest. Juriidiliste isikute puhul 526 000 euro eest, mis on eelmise aasta sama ajaga võrreldes peaaegu kahekordistunud.

Novembris võtsid inimesed ette ka rohkem reise ning seetõttu on tõusnud ka reisikindlustuse väljamaksed, mis ulatusid 86 000 euroni. Eelmise aasta novembriga võrreldes on see summa tõusnud ligi 50%. Suurim ühekordne väljamakse ulatus 7000 euroni.

Kokku maksis Salva novembris oma klientidele välja ligi 1,5 miljonit eurot hüvitisi ning kogus kindlustusmakseid üle 1,7 miljoni euro. Käesoleva aasta jooksul on Salva hüvitanud kokku kahjusid üle 10,7 miljoni euro eest.

Salva Kindlustuse AS on 1993. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev kahjukindlustusselts. Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 18 esindust ja müügipunkti üle Eesti ning e-keskkonda www.salva24.ee. Salva annab tööd kokku 120 inimesele.