Kindlustuse poolaasta suurimad kahjud põhjustasid põlengud ja autoõnnetused

20. juuli 2020
Salva Kindlustus on käesoleva aasta esimeses pooles maksnud hüvitistena välja 5,8 miljonit eurot, mis on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes langenud ligi 10%. Poolaasta kulukamate kahjude põhjustajateks on põlengud, millest suurima kogukahju ulatus üle 200 000 euro.
Kindlustuse poolaasta suurimad kahjud põhjustasid põlengud ja autoõnnetused

Aasta esimese kuue kuu jooksul registreeris Salva kokku ligi 5000 kahjujuhtumit. Kahjusummadest suurima osa moodustasid tavapäraselt liikluskindlustuse kahjud üle 2 miljonit euroga, kaskokindlustus üle 1,5 miljoni euroga ning seejärel reisi- ja kodukindlustuse kahjud mõlemad ligi poole miljoni euroga. 

Suurimate summadega kahjujuhtumiteks on põlengud ning mõned suuremad kahjud avariidest.

Salva Kindlustuse  kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt selgitas, et poolaasta kallim kahju, üle 200 000 euro, tekkis Rapla maha põlenud Jõe külalistemaja tulekahjust möödunud aasta lõpus.

Teise selle poolaasta suurema põlengu kahjud ulatusid 160 000 euroni, kui Jõelähtme vallas süttis elumaja. Kivirüüt selgitas, et antud juhtumi puhul hävines tegelikult kodust vara veelgi suuremas väärtuses, aga leping oli sõlmitud lihtsalt väiksema summa peale. „Seega tuleks oma piirsummasid määrates mõelda läbi, kui suures väärtuses teil kodust vara reaalselt olla võiks,“ märkis Kivirüüt. 

„Sellised juhtumid toovad esile kindlustuse tõelise vajalikkuse – kui torm, vargus või veekahju tekitab tavaliselt osalise kahju, siis tulekahju puhul enamasti hävib hoone täielikult ja sellega kaasnevad kahjud on suured,“ lausus Kivirüüt. „Eestis on veel väga palju hooneid, mis on kindlustamata ja kutsun üles kõiki majaomanikke kindlustama oma hooned kasvõi vaid tulekahju riski vastu.“

Kivirüüt märkis veel, et poolaasta tulemusi kujundas ka eriolukord üle terve maailma, mille suurimad mõjud on seni olnud reisikindlustusele, kuid ilmselt selgub alles hiljem, kuidas viirus  kogu kindlustussektorit veel mõjutab. „Kindlustuskahjude vähenemine poolaastal kokku ligi 10% tuleneb lumevabast talvest ja eriolukorrast tulenenud liiklustiheduse vähenemisest. Tänaseks on liiklustihedus juba taastunud ja olukord endine. Kindlustussektorit mõjutavad kõik kriisid ca poole kuni aastase viitega ehk siis keerulised ajad on alles tulemas. Salva Kindlustuse kliendid võivad olla kindlad, et kõik nende kahjud käsitletakse kiiresti ja meeldivalt sõltumata koroonakriisist.“

Aasta esimese kuue kuuga kogus Salva Kindlustus ligikaudu 11 miljoni euro ulatuses kindlustusmakseid.

Salva Kindlustuse AS on 1993. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev kahjukindlustusselts. Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 16 esindust ja müügipunkti üle Eesti ning mugavat e-poodi.  Salva annab tööd kokku 116 inimesele.