Kindlustus: reisida saab, aga teekond tuleb põhjalikult läbi mõelda

22. veebruar 2021
Koroonaviiruse levimise alguses eelmise aasta kevadel tõusis Salva Kindlustuse poolt välja makstud reisikahjude summa ligi 40%, misjärel see aga tugevalt kukkus. Detsembris oli reisikindlustuste e-müük jõudnud juba praktiliselt viiruse-eelsele tasemele.
Reisi teekond tuleb põhjalikult läbi mõelda

Salva reisikindlustuse osakonna juhataja Epp Ulfsak selgitas, et vaktsiini tulek on andnud inimestele kindlustunnet ning möödunud aasta lõpust on selgelt tõusnud huvi reisimise ja reisikindlustuse vastu. „Kuna juba peaaegu terve aasta pole korralikult reisida saanud, siis ilmselt tahetakse seda nüüd esimesel võimalusel ka järgi teha. Inimeste huvi reisikindlustuse vastu on selgelt tõusnud ja sellega seoses on ka palju küsimusi. Kuna oleme üks väheseid kindlustusseltse, kes katab oma reisikindlustusega ka koroonaviirusega seotud riske, siis on pöördumiste arv märkimisväärne,“ lausus Ulfsak.

Juunist hakkas Salva pakkuma uudse kindlustuskattena reisimisel COVID-19 tervisekindlustuse kaitset, mis aitab toime tulla viirusesse nakatumise korral tekkinud ravikuludega välisreisil.

Ulfsak selgitas, et praegusel ajal reisi planeerides tuleb siiski igal juhul ka ise selgelt riskidega arvestada. Salva Kindlustus maandab neist küll osa, kuid teatud hulk on praegusel ebakindlal ajal siiski kindlustatu enda kanda. Kindlustus katab vajadusel COVID-19 haigestumisega seotud ravikulud, karantiini jäämise kulud ning tagasisõidupiletid, küll aga mitte suletud lennuliinide jms tõttu tekkinud väljaminekud.

„Näiteks oli meil juhtum, kus Kanaari saartelt naasev perekond pidi tagasilennuks tegema COVID-19 testi. See osutus pereisal positiivseks. Ülejäänud pere tuli tagasi Eestisse, aga isa pidi jääma saarele karantiini. Seega saime katta uute lennupiletite, majutuse ja muud karantiiniga seotud kulud,“ märkis Ulfsak.

Mitmeid juhtumeid on seotud vahetult enne reisi positiivse testitulemuse saamisega. Näiteks päev enne reisi avastati pereemal viirus ning hüvitamisele läks terve pere reisieelarve suurusega ligi 4000 eurot.

Ulfsak rõhutas, et praeguses olukorras on kaugemale sõite planeerides eriti oluline konsulteerida professionaalidega kindlustusest või reisibüroodest, sest kindlustus katab küll kulud, kui inimene ise jääb viirusesse, kuid mitte suletud riigipiiridest ja sellest katkestatud lendude kulud.

„On täiesti võimalik, et sihtriik ei nõua näiteks testimist või positiivse testitulemuse olemasolu, aga transiitriik seda nõuab ja reisijal on see fakt jäänud tähelepanuta. Kaugemad riigid on ju eranditult ümberistumisega Euroopas. Kui siis pole ette näidata negatiivse testi tõendit, tähendab see kohe täiendavat ajakulu ja uusi pileteid,“ lausus Salva reisikindlustuse osakonna juhataja. Kuna praegu on kõik lennugraafikud ja -liinid vägagi liikuvad, siis ei tea kunagi, millise reisitõrke puhul lennud mõnda teise riiki ümber suunatakse.

Salva COVID-19 tervisekindlustuse kaitse alusel kaetakse viirusesse nakatumise tõttu tekkinud ravikulud välisriigis (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) ning karantiini sattumise korral lisakulutused majutusele ja transpordile kuni 2000 euro ulatuses. Juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 Eestis veel enne, kui ta jõuab reisile minna ja selle tõttu on reis vastunäidustatud, siis hüvitab Salva reisitõrke alusel kasutamata reisipaketi või lennupiletite maksumuse.

Kõige olulisem on praeguste riskidega arvestamine ja kui siiski otsustatakse välisriiki puhkama sõita, peaks vajaliku info hankimine olema põhjalikum kui tavaolukorras. Siin tuleb kindlasti jälgida ka Terviseameti ja Välisministeeriumi juhiseid.

Seoses paljude piirangutega võib inimene vahetult enne reisi koroonaviiruse hirmus ise reisist loobuda – see aga ei ole kindlustusjuhtum ning kasutamata reisiga seotud kulud ei kuulu hüvitamisele.

Loe täpsemalt Salva reisikindlustusest.