Ka aasta teise poolde reisi ostes tuleb arvestada viiruseriskiga

19. märts 2020
Koroonaviiruse tõttu on ära jäänud tuhandeid lende ning üle terve maailma kehtivad reisipiiranguid, mistõttu mõlgub paljudel peas küsimus- kaua selline olukord kesta võib ja mis ajaks võiks uut reisi planeerida? Salva Kindlustus selgitab, et kuna hetkel ei oska keegi prognoosida, kaua eriolukord kestab, siis tuleb paratamatult arvestada, et koroonaviiruse poolt tekitatud kahjud ei pruugi olla reisikindlustusega kaetud ka siis, kui reis ostetakse aasta teise poolde.
Ka aasta teise poolde reisi ostes tuleb arvestada viiruseriskiga

Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt selgitas, et kuna maailmas tekkinud olukorra kohta ei oska keegi täpselt ette ennustada, kaua see kõik kesta võiks, siis tuleb arvesse võtta, et ka näiteks sügisesse reisi planeerides ei pruugi kindlustus kahjusid katta, kui reis jääb ära, katkeb või tekivad mingid muud kulud just koroonaviiruse tõttu.

„See tähendab seda, et Salva jaoks ei ole hetkel maailmas toimuva eriolukorra kohta lõppkuupäeva ja kõik edaspidised juhtumid, mis on põhjustatud koroonaviirusest ei lähe kindlustusjuhtumi alla ning sellega tuleks arvestada ka oma reise ja kindlustust planeerides,“ märkis Kivirüüt. 

Kõik kliendid, kes olid veel 12. märtsi seisuga välismaal ja omavad sama kuupäeva seisuga kehtivat  kindlustuskatet, hüvitab Salva igasuguse viirushaigestumisega seotud ravikulud, karantiini sattumisega seotud lisakulud majutusele ning ka kõik hilisema tagasireisiga seotud transpordikulud. Klientide, kes alustasid reisi 13. märtsil või hiljem, koroonaviirusega tekkivad kulud ei kuulu enam kindlustushüvitise alla.

Kõik muud viirusest mitte tekkinud ning kindlustuslepinguga kaetud riskid on hüvitatavad tavapäraselt.

„Igal juhul tasub kõiki reise planeerida konsulteerides oma kindlustusandjaga ja jälgida nii Terviseameti kui ka Välisministeeriumi juhiseid,“ lisas Kivirüüt.