Esimene kvartal tõi Salvale üle 44% tõusu reisikahjudes

11. Mai 2020
Võrreldes Salva Kindlustuse esimese kvartali kindlustuskahjude hulka eelmise aasta sama perioodiga selgub, et reisikindlustuse valdkonnas tehti väljamakseid ligi 44% rohkem, mida samas mõnevõrra kompenseeris vähenenud liikluskindlustuse kahjude hulk.
Esimene kvartal tõi Salvale üle 44% tõusu reisikahjudes

Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt selgitas, et kuigi eriolukord kehtestati alles esimese kvartali viimases osas, siis kogu kvartali tulemusele jättis see tugeva jälje. „Maksime selle aasta esimeses kvartalis reiskindlustuse kahjusid välja 111 000 euro võrra ehk 44 protsenti rohkem, kui tegime seda eelmise aasta esimeses kvartalis. See summa on kokkuvõttes tegelikult veelgi suurem, sest koroona põhjustatud reisikahjude menetlemine jätkus ju ka aprillis,“ märkis Kivirüüt.

„Lisaks on muidugi ka sisuliselt seiskunud uute reisikindlustuste sõlmimine, kuna reisimisvõimalusi ju ei ole. Julgemad kliendid on valmis siiski juba aasta lõpupoole algavaid reise broneerima. Loodetavasti taastub lennuliiklus kiiremini kui me suudame täna ennustada,“ lausus Kivirüüt.

Reisikindlustuse kahjude suurenemise kõrval on selle ja 2019. aasta esimesi kvartaleid võrreldes langus aga liikluskindlustuse kahjudes. „Tänu seekordse talve ja just aasta alguse pehmetele ilmadele oli sõidukitega seotud kindlustusliikude kahjude arv madalam ja see mõnevõrra kompenseeris koroonast põhjustatud mõjusid reisikindlustusele,“ märkis Kivirüüt.

Esimeste kvartalite võrdluses on võimalik täheldada ka mõnevõrra suuremat väljamaksete hulka sellel aastal kodukindlustuse valdkonnas. „Nii see, kui ka eelmine aasta on meil olnud mõned suuremate kahjudega põlengud, kuid sellel aastal on just rohkem erinevaid väikeseid kodukindlustuse kahjusid. See on ka loogiline, kuna inimesed veedavad ju kodus tunduvalt rohkem aega.“

Kokku maksis Salva selle aasta esimeses kvartalis välja kahjusid pisut üle 2,9 miljoni euro eest. Eelmise aasta samal ajal ulatus see summa üle 3,1 miljoni euro.

Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 16 esindust ja müügipunkti üle Eesti ning kaasaegset e-poodi. Salva annab tööd kokku 116 inimesele.