Eriskummalisi kindlustusjuhtumeid: tugevast kallistusest kuuma süldini

15. jaanuar 2021
Aasta algus on lume ja külmade ilmade tõttu olnud alati kindlustusele õnnetusjuhtumite rohke aeg. Paljud neist on seotud just libeda ja talverõõmude nautimisega, kuid milliseid kummalisi õnnetusjuhtumeid on Salva kindlustuse klientidega veel juhtunud?
Aasta algus on õnnetusjuhtumite rohke aeg

Salva Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse osakonna juhataja Tiina Velli-Vällik selgitas, et kui üldiselt on paljud õnnetusjuhtumitest seotud mingil moel sportimisega ja tihti ka täiesti süütute juhtumitega kodus olles, siis talvekuudel on selgelt oluliseks ohuks libedus ja talisport. „Meie senise statistika järgi moodustavad talvekuude kahjudest kuni 30% just libeduse põhjustatud õnnetused,“ märkis Velli-Vällik.

Eelkõige on vigastustega lõppevate õnnetuste taga süütud libastumised kodutrepil või lihtsalt tänaval kõndides. Tagajärjeks luumurrud, põrutused ja käte või jalgade välja väänamised.

Kui jätta aga kõrvale tavapärased komistamised ja isegi varvaste mööbli vastu põrutamised, siis on aegade jooksul Salva klientidega juhtunud ka õnnetusi, mida on tõeliselt raske ette ennustada ja paljud neist toimuvad just talvisel ajal.

„Kindlasti on ühed kummalisemad vigastused saadud kallistamisel ja seda on Salva klientidega juhtund lausa korduvalt. Näiteks juhtum, kui peale jõulukontserti kallistasid ansambli liikmed üksteist ja üks kallistus oli sedavõrd tugev, et muljus teise rinnakut ja tekitas sellega vigastusi. Samalaadseid juhtumeid on olnud ka teistel tähtpäevadel, ühel sünnipäeval lõppes kallistus lausa roidemurruga,“ lausus  Velli-Vällik.

Talvisest ajast on ajakohasemaks näiteks ka juhtum, kus kuuma sülti ümber valades sattus osa sellest inimese jalale põhjustades tugevat põletust. Üks Salva klient läks mäele suusatama ja kuigi kõik turvanõuded olid täidetud, siis vigastuse põhjustas hoopis mäepääse, mis oli kinnitatud jojo stiilis hoidja külge. Kaardi kasutamisel libises pilet näppude vahelt lahti ja nii õnnetult, et lendas otse kliendi silma. Pealtnäha lihtsa juhtumi tulemuseks oli silma sarvekesta pikaajaline trauma.

„See ei ole meile enam väga ootamatu, aga päris kummaline on ilmselt ka see, et praktiliselt igal aastal on meil rida juhtumeid, kus inimestel jäävad külmaga näpud igale poole vahele. Ilmselt on siis näpud külmast kanged või talvekinnaste sees, et neid nii hästi ei tunnetata.  Näppe jäetakse väga palju auto uste vahele, suusakeskuse tõstuki trossi vahele kui ka trepi käsipuu vahele. Enamasti juhtuvad sellised asjad just lastega ning tagajärjeks on üldjuhul murdunud luu,“ märkis Velli- Vällik.  

Salva statistika kohaselt umbes veerandik õnnetustest juhtub just lastega ja seda eelkõige lasteaia- ja algkoolieas. Ka lapsega toimunud õnnetus võib kindlustuse puudumisel tekitada olukorra, kus pere sissetulek seetõttu väheneb. “Kui lapsevanem peab vigastada saanud lapsega koju jääma ja ei saa tööl käia, siis see võib tekitada valusa augu pere eelarvesse. Keskmised hüvitised kergemate põrutuste ja luumurdude korral jäävad 150 – 500 euro vahele, olenevalt poliisile valitud kindlustussummast,” selgitas Salva Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht ning lisas, et jaanuaris on õnnetusjuhtumikindlustusele Salva e-poes just eriti head tingimused.  

Vaata kampaaniapakkumist siit.