Language

Telefon 6 800 500

Alanud on aiatööde ja jalgrattaspordi hooaeg

Soojade ilmade tulekuga on Salva Kindlustuses tõusnud kodu- ja aiatööde käigus tekkinud õnnetusjuhtumite arv ning tooni annavad ka välispordialadel tekkinud vigastuste sagenemine ja ka rattakindlustuse kahjujuhtumid.

„Hetkel on selgelt päevakorras ilusad ilmad, mis paraku on endaga kaasa toonud rohkelt n-ö olmevigastusi õues. Kevadsuvine aeg ongi õnnetusjuhtumite poolest kindlustusele üks tihedamaid perioode,“ selgitas Salva Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Evelin Loitmaa. „Inimesed alustavad hoogsalt aia- ja remonttöödega. Erinevaid vigastusi on tekkinud näiteks küttepuude tegemisel, maa kaevamisel, kasvuhoone parandamisel, aia hooldamisel ning ka akende pesemisel. Redelitelt kukkumisega kaasnevad vigastused pole üldse tavatud.“

Kevadiste aia- ja kodutööde kõrval toimub soojade ilmadega palju õnnetusjuhtumeid just laste ja noortega ning seda peamiselt niisama mängimise ja ringijooksmise käigus või rattasõidu, rulluisutamise ja batuutidega seoses. „Aktiivsem eluviis ja tegevused toovad paratamatult endaga kaasa ka õnnetusi,“ märkis Salva Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht. Loitmaa lisas, et kevadsuvisel ajal on tavapärased ka välispordialade harrastamisel tekkinud vigastused nagu kukkumised rattasõidul, rulluisutamisel ning niisama jooksutrenni tehes, kuid viimaste alade tipphooaeg on alles algamas.

„Vigastuste iseloomu järgi on esikohal ikkagi käed ja jalad, mida jäetakse kuhugi vahele, lõigatakse, põletatakse või lihtsalt väänatakse välja,“ märkis Loitmaa ning lisas, et nii mõnegi õnnetuse aitaks ära hoida elementaarsetest ohutusnõuetest kinnipidamine. „Sooja aega tuleb loomulikult maksimaalselt nautida, aga näiteks murtud jalaluu võib terve suve hoopis ära rikkuda.“ Õnnetusjuhtumikindlustuse puhul makstakse ootamatute kehavigastuste järgselt rahalist hüvitist, mis on kannatanule või tema perele oluliseks materiaalseks toeks vigastustega kaasnevate väljaminekute suurenemise ning sissetulekute vähenemise korral.

Kevade lähenemisel tõusis selgelt huvi ka Salva jalgrattakindlustuse vastu, kuigi selle põhjuseks oli enamasti tõsisemate ratturite plaanid käia veel enne soojade ilmade tulekut välismaal rattalaagrites. „Kindlustatakse lasteratastest päris kallite harrastusratasteni. Ja eks kahjusid juhtub ikka mõlemaga,“ selgitas Salva Kindlustuse varakindlustuse osakonna juhataja Alver Kivirüüt. “Lisaks tavapärastele kukkumistele on näiteks välismaa rattalaagrites ette tulnud lausa röövimisi ning Eestis jahivad vargad ikka veel keldrites ja kuurides hoitavaid kaherattalisi.“

Salva Kindlustuse AS on 1993. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev kahjukindlustusselts. Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 18 esindust ja müügipunkti üle Eesti ning e-keskkonda salva24.ee. Salva annab tööd kokku 120 inimesele.