Milline näeb välja turvaline reisimine täna?

11. Mai 2021
Kuku raadiosaates Reisirada rääkisid Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt, Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär Mariann Lugus ja saatejuht Thea Karin reisidest ja reisimisest praeguses maailmas.
Milline näeb välja turvaline reisimine täna?

Milline näeb välja turvaline reisimine täna?

Viimase aasta jooksul on paljudel eestlastel reisid ära jäänud või edasi lükkunud ja tahe reisida on aina suurenemas. Loomulikult pole olukord enam endine ja kas see ka kunagi taastub – ei oska öelda. Täna reisides tuleb pöörata hoopis teistele asjadele tähelepanu, kui paar aastat tagasi.

Tänapäeval võiks valida professionaalse reisibüroo teenuse, sest neil on põhjalik ja aktuaalne informatsioon sihtriigi ja transporditeenuste osutaja kohta enne reisi. Lisaks, kui reisijal peaks reisi ajal midagi juhtuma on olemas partner, kes oskab aidata ja otsida lahendusi.

Miks me peaksime reisima?

Mille pärast on inimesed alati, ka enne kriisiaega, tahtnud reisida? See on vajadus maailma avastada ja teisi kultuure kogeda, teisi inimesi näha ja vaadata, kuidas nad elavad. Uusi lõhnu nuusutada ja maitseid proovida. Reisimine on justkui kombinatsioon kõigest uuest ja huvitavast. Reisimine avardab silmaringi, annab võimaluse keskkonnavahetuseks ning väga palju uusi kogemusi.

Millal kindlustus endale muretseda?

Kindlustus tuleks osta samal hetkel kui ostate reisipaketi. Kindlustusselts küll maksab kahjud kinni aga ta ei hoia neid ära, seega on oluline ikkagi vaadata, et reis oleks planeeritud turvaliselt. Salva pakub COVID-19 vastu kõige laiemat kaitset Eesti turul.

Salva Kindlustus otsustas juba 2020 aasta juunis, et võtab selle riski ja aitab Eesti inimesi. Kui Te soetate Salva reisikindlustuse poliisi, siis saate:

- välismaal COVID-19 tervisekindlustuse kaitse maksimaalselt 200 000 euro ulatuses - kõik ravikulud mis välismaal tekivad COVID-19 suhtes, või ükskõik mis teise haiguse suhtes, on kaetud.

- katame COVID-19 tõttu reisi ärajäämist ja reisi katkemist (esmakordselt haigestute COVID-19 enne reisi, siis loeme seda samaväärseks tavalise haigestumisega)

- kui välismaal haigestute COVID-19sse, katame karantiini kulud 2000 euro ulatuses ja uued tagasisõidupiletid.

Segadust on palju – mida teevad need, kes on haiguse läbi põdenud, kuid test on ikka positiivne?

Need kes on haiguse läbi põdenud peavad piisavalt kaua ootama, et oleks ette näidata negatiivne PCR test. Salvas on isegi selline huvitav näide - klient oli küll kaks korda vaktsineeritud, kuid ikka haigestus enne reisi ja sai oma rahad tagasi. Osad riigid lepivad ka odavama variandiga – antigeeni testiga. Mõnedel juhtudel ikkagi kindlustus ei saa aidata – näiteks siis, kui riigi piirid kinni pannakse. Sellistel juhtudel ei ole tegemist inimese tervist puudutavate reisimise riskidega ja seda kindlustus ei kata.

Mida võib veel ette tulla – mõni riik ei nõua enam negatiivset PCR testi. Hiljuti ütles Türgi, et ei hakka kontrollima eestlaste PCR teste kohale jõudes. Küll aga võib Eestist Türgisse reisides tulla ette vahemaandumisi (sinna minnes ja tagasi tulles) – tuleb olla kursis ka nende reeglitega, mis kehtivad just nendes riikides, et seal mitte lennukist maha ja lõksu jääda. Kui ostate reisipaketi profesionaalselt teenusepakkujalt, oskavad nad selliseid olukordi ette näha ja selgitada mis juhtuda võib.

Miks hakkas just Salva pakkuma COVID-19 kaitset kõige kiiremini?

Oleme ainukene Eesti kapitalil põhinev kindlustusselts, mis tähendab, et meie otsustusahelad on lühemad. Teeme otsuseid siin ja kiiremini. Meie otsused on ehk ka natuke rohkem eesti inimese vajadusi arvestavad.

Kuidas on reisiharjumused muutunud COVID-19 tulekuga?

Pigem muutuvad reisid ajaliselt pikemaks, sest inimestel on paindlikud töötingimused ja lapsed on koduõppel. Nädalane või isegi kahenenädalane reis on tavapärane, vahepeal isegi reisi keskel pikendatakse kestust. Reisijate otsustamise aeg on palju lühemaks muutunud - väga pikalt ette planeerida ei saa ning teenused on muutunud oluliselt paindlikumaks. Jätkuvalt armastavad eestlased sihtkohti, kus on päike, rand, soe vesi ja palmid.

*Maikuus avanevad piirid Küprosele ja Iisraeli ning Seišellid mõtlevad karantiininõude eemaldamisele. Sihtkoha valimisel tuleb jälgida, millised maad on rohelised/punased/oranži värvi: https://reopen.europa.eu/en