img

Jalgrattakindlustus

Jalgrattakindlustus ehk jalgratta kasko on koguriskikindlustus ja katab seega kõik enamlevinud kahjud, mis jalgrattaga juhtuda võivad, alates kukkumisel saadud kahjustustest kuni varguseni.

Kindlustada saab nii uusi kui kasutatud maastiku-, maantee-, linna-, hübriid- ja elektrijalgrattaid.

Jalgrattakindlustus kehtib liikumisel kogu maailmas.

Salva jalgrattakindlustus

Miks valida Salva jalgrattakindlustus?

Lai valik suhtluskanaleid. Lepingut saab mugavalt sõlmida müügipunktides üle Eesti, vaata lähim esindus või küsi pakkumist internetist.

Kiire ja professionaalne kahjukäsitlus. Jalgrattakahjusid käsitlevad kogenud kahjukäsitlejad. Olenevalt kahjujuhtumist makstakse välja kahjuhüvitis või korraldatakse jalgratta remont.

Lai kindlustuskaitse. Jalgrattakindlustusega on kaetud väga paljud erinevad riskid, näiteks vargus, röövimine, ootamatu kahjustumine. Kaetud on ka jalgrattale kasutamise käigus (näiteks kukkumine, otsasõit) tekkinud vigastused (v.a esteetilised vigastused, kulumine jms). Täpsemalt loe kindlustustingimusi siit.

Paindlik omavastutus. Jalgrattakindlustuse omavastutus on 10% kindlustussummast. Kindlustussumma valib klient poliisile ise, lähtudes jalgratta turuväärtusest.

Näide: Jalgratta kindlustussumma on 450 eurot, omavastutus kahjujuhtumi korral on 45 eurot

Kindlustada saab nii uusi kui kasutatud jalgrattaid. Ratta vanus ei ole kindlustuse sõlmimisel määrav. Kindlustuslepingu sõlmimise eelduseks on rattaraami numbri ehk VIN-koodi või NanoID olemasolu.

KKK

Miks peaksin sõlmima jalgrattakindlustuse, kui mu jalgratas on juba kindlustatud koduse varana ka väljaspool kodu (kodukindlustuse poliisil)?

Jalgrattakindlustus on võrreldav sõiduki kaskokindlustusega – kaetud on kõik põhilised kahjud, mis jalgrattaga juhtuda võivad. Erinevalt kodukindlustusest on jalgrattakindlustusega kaetud ka rattale kasutamise käigus tekkinud kahjud (näiteks otsasõit, kukkumine jms). Koduse vara hüvitispiir väljaspool kodu toimunud kahjujuhtumite korral on 1000 eurot, jalgrattakindlustuse kindlustussumma võib olla oluliselt kõrgem (vastavalt jalgratta väärtusele). Jalgrattakindlustuse omavastutus on sõltuv kindlustussummast ja võib seega olla madalam kui kodukindlustuse lepingul olev omavastutus. Loe täpsemalt kodukindlustuse tingimusi siit ja jalgrattakindlustuse tingimusi siit.

Kas jalgratta kindlustuskaitse kehtib ka võistlustel osalemisel?

Jah, jalgrattakindlustus kehtib kindlustusperioodil kogu maailmas ja võistlused ei ole välistatud.

Kas ühe poliisiga saab kindlustada mitu jalgratast?

Jah, ühele poliisile võib panna rohkem kui ühe jalgratta. Igale rattale määratakse eraldi kindlustussumma ja omavastutus.

Kui pikaks perioodiks saab jalgrattakindlustuse poliisi sõlmida?

Jalgrattakindlustuse poliisi kehtivusperiood on alati 1 aasta.

Kas kindlustusmakset saab tasuda osade kaupa?

Kindlustusmakset on võimalik tasuda 1, 2, 4 või 12 osas, kindlustusmakse suurus sellest ei muutu.

Millisele summale ratast kindlustada?

Kindlustussumma määramisel tuleb lähtuda jalgratta maksumusest, mis on võimalikult ligilähedane reaalsele turuhinnale. Kindlustussumma võib olla vahemikus 250 – 3000 eurot.